Afisz – OJCZYZNA w niebezpieczeństwie! 1920 wojna pol-sowiecka
2 400 zł
Na stanie
Opis
OJCZYZNA w niebezpieczeństwie!
Polacy! Rozejm proponowany przez Polskę rzadowi sowietów został odrzucony. W niegodny sposób, używając wybiegów, zmieniając dowolnie depesze (…) Wróg zaborczy, wróg najeźdżca, ufa, że zdobędzie Warszawę (…) Rząd postanowił bronić Polski do ostatniego kawałka ziemi ojczystej. Do broni Polacy!
Warszawa dnia 5 sierpnia 1920 r.
Podpisani: Rada Ministrów: Wincenty Witos, Ignacy Daszyński i ministrowie.
Druk jednostronny. Format: 51 x 34 cm. Stan dobry- (niewielkie naddarcia krawędzi, przybrudzenia). ślady składania. Rzadki afisz z czasów wojny polsko-sowieckiej 1920 roku, wydany na kilka dni przed Cudem nad Wisłą.






